O nás

Dobrý festival – najväčší hudobno-umelecký festival na východe Slovenska – sa v roku 2024 bude konať 14.-16.6.2024 v Prešove už po 14. krát. Prešov je tretím najväčším mestom na Slovensku s bohatou históriou siahajúcou až do 14. storočia.

Vďaka tradíciám, podmienkam, atmosfére a čiastočne aj náhode sa Prešov postupne stal mestom s veľmi silným kultúrnym duchom. Je domovom stoviek hudobníkov, hercov, či maliarov. Pravdepodobne v ňom nájdete najviac hudobníkov na meter štvorcový na Slovensku. Novinári niekedy Prešov nazývajú aj „slovenský Seattle“, keďže odtiaľ pochádza najväčšie množstvo úspešných slovenských kapiel a interpretov.

Krátka história a headlineri

Dobrý festival pre ľudí v regióne znamená veľmi veľa a každoročne sa ho zúčastňujú tisícky návštevníkov na začiatku letnej sezóny. DOBRÝ FESTIVAL nadviazal na niekoľkoročnú tradíciu folkového Festivalu dobrej hudby, ktorý na začiatku 90-tych rokov založili naši kamaráti zo skupín Mloci a Žobráci. Dobrý festival postupne žánrovo rozšíril ponuku folkového Festivalu dobrej hudby a v priebehu pár rokov sa stal jedným z najväčších multižánrových festivalov na Slovensku.

Už na prvých dvoch ročníkoch sa kapely nie len z Prešova, ale aj z celého Slovenska predstavili pred tisíckami ľudí. V roku 2010 prišlo na festival viac ako 6000 ľudí rôzneho veku, aby si vychutnali vystúpenie legendárneho gitaristu Garyho Moora, či ukrajinskú kapelu Haydamaky. O rok neskôr bola headlinerom kapela Skunk Anansie, na ktorú sa prišlo pozrieť viac ako 8000 ľudí. V roku 2012 festival presunul do priestorov legendárneho prešovského amfiteátra, ktorý bol vybudovaný v roku 1952, aby mu po dlhých 10 rokoch zanedbávania opäť vdýchol život. Vystúpilo viac ako 50 kapiel na troch pódiách a návštevnosť narástla na viac ako 10 000 ľudí. Healinermi bol americký DnB DJ Goldie, kozmopolitná kapela N.O.H.A a v súčasnosti najúspešnejšia slovenská kapela IMT SMILE. V roku 2013 na festivale zahrali Feak Power a ďalšia legenda DnB scény Roni Size. V roku 2014 bol headlinerom herec a spevák Steven Seagal so svojou bluesovou kapelou a anglický DnB DJ John B. Následne sa festival vrátil na prírodné kúpalisko Delňa a v roku 2017 do Prešova priniesol LP a Sepulturu. V roku 2018 sa festival kvôli rekonštrukčným prácam na Delni nekonal, veľkolepo sa však vrátil nasledujúci rok, keď v pozícii zahraničných headlinerov privítal francúzske duo Ofenbach, z Austrálie prišiel legendárny Pendulum a metalový svet potešil fínsky Amorphis.

Filozofia

Našou filozofiou je vytvárať hudobne farebný festival, podporovať a predstavovať miestne kapely a interpretov a presvedčiť významných umelcov zo zahraničia, aby prišli do nášho regiónu a priniesli mu nádej, radosť a nezabudnuteľný zážitok pre našich návštevníkov. Snažíme sa spájať ľudí a učiť ich vzájomnej tolerantnosti a rešpektu cez spájanie rôznych hudobných žánrov, organizovanie diskusií a zapájanie mentálne a telesne postihnutých detí a dospelých do bežného života. Napriek našej silnej podpore prešovského regiónu a jeho kapiel sa každoročne snažíme pozvať k nám minimálne jedného zahraničného interpreta, ktorý nás pozitívnym spôsobom ovplyvnil alebo inšpiroval, a pri ktorom veríme, že by mohol inšpirovať aj ľudí v tomto regióne, aby nasledovali svoje sny, užívali si život a odchádzali s krásnou spomienkou na príjemné strávený víkend. Pretože na východe niečo JE!

Novinky

Informácie

Sociálne siete

Kontakt

CEO & Booking Miro Tásler

PR & Media Hana Tásler

Gastro Milan Mičko

Dobrovoľníci

Detský kútik, charitatívne aktivity Milan Štefánik

Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Prešov Františka Oľhu.

Šariš
Borovička Borec
Budiš
Startitup
PK auto
Lenovo
Zľavomat
© Copyright 2002 - | Všetky práva vyhradené | Designed by MyCreative.sk & L R Media