LACI STRIKE

LACI STRIKE

Laci Strike, vlastným menom Ladislav Neuschl je slovenský tanečník a choreograf. Zaslúžil sa o vybudovanie street dance tanečnej scény na Slovensku. Má vlastnú tanečnú školu Street Dance Academy, kde odovzdáva svoje viac ako 20-ročné skúsenosti mladým tanečníkom.

Narodil sa v Handlovej v rodine baníka a robotníčky odevnej firmy. Vyštudoval odbor mechanik strojov a zariadení a po absolvovaní základnej vojenskej služby ešte aj odbor zubný technik. V tom čase býval v Handlovej, pracoval v Žiari nad Hronom a po práci sa venoval tancu.

V Handlovej začal trénovať so skupinou siedmich rovesníkov, s ktorými neskôr vytvoril svoju prvú tanečnú skupinu s názvom Start the Dance. Tancu sa však chcel venovať profesionálne, a preto v roku 2000 dal v práci výpoveď a s piatimi priateľmi odišiel do Španielska.

V rokoch 2000 – 2002 profesionálne pôsobil v Barcelone, kde sa okrem stáleho angažmá v klube La Paloma venoval aj točeniu TV reklám, komparzu a vystúpeniam na festivaloch a koncertoch. Keď mladší členovia jeho skupiny dostali povolávacie rozkazy, vrátili sa všetci domov.

S našetrenými peniazmi sa skúšal presadiť asi pol roka v Handlovej. Veľmi sa mu nedarilo, preto sa presťahoval do Bratislavy. Trikrát sa sťahoval, brigádoval a hľadal si zamestnanie. Nakoniec si našiel miesto v Moving studio – tanečnej škole Jána Gonščáka, kde potom asi rok pôsobil. V lete 2003 sa zúčastnil s mímom Milanom Sládkom jeho európskeho turné (Monako, Cap-d’Ail, Baurout, Berlín, Nice), konaného pri príležitosti 40. výročia francúzsko-nemeckého priateľstva.

Dnes vedie najväčšiu tanečnú školu na Slovensku Street Dance Academy, kde pôsobí aj ako lektor a choreograf. Vyučuje na medzinárodných tanečných workshopoch (Innsbruck, Praha, Kanárske ostrovy, Barcelona), vydáva a produkuje tanečné DVD a spolupracuje s domácimi umelcami (Dara Rolins, Marián Čekovský, Kontrafakt, Tina, Zdenka Predná a ďalší).